Zhodnocení Špuntů 2018-2019

04.11.2019 19.07 | Sev | 2514 přečtení

V soutěžním roce 2018/2019 jsme na akci pro nejmenší děti udělali několik změn. Ta zásadní byla změna haly, kdy jsme se přesunuli do sportovní haly Sokola Pražského v Žitné ulici. Především proto, že vše bylo komplikované s dovozem a odvozem košů, pomůcek a odměn.

 

Další velkou novinkou byla možnost využít dva přenosné koše Kipta, které zakoupil Pražský basketbalový svaz nejen pro tuto akci. Tím se opět zkvalitnila celá akce. Tímto ještě jednou děkujeme Pražskému basketbalovému svazu za zapůjčení.

První ročník 2017/2018 byl uspořádán na 3 setkání, letos jsme se rozhodli počet navýšit na 4 termíny. Sice bylo složité najít volné termíny vzhledem k programu na Sokole Pražském i termínové listině, ale vše se nakonec povedlo.

Na všechna 4 setkání jsme se snažili vytvořit různorodý program, který se neopakoval a z reakcí trenérů, rodičů, fanoušků a především samotných dětí jsme s celým ročníkem opět spokojeni. Velké uznání patří všem, kteří se na jednotlivých akcích podílejí. Je to především moje „pravá ruka“ Radek Lochman, ale rozhodně nejvíce pomáhají kluci v pozadí = Michal, Martin a David, kteří připravují a uklízejí koše a pomůcky, připravují pomůcky na soutěže, počítají body, pískají utkání a jsou nedílnou součástí Špuntů. Moc děkujeme!!!

A opět něco málo čísel:

1. setkání 19 týmů 156 dětí
2. setkání 24 týmů 188 dětí
3. setkání 24 týmů 207 dětí
4. setkání 24 týmů 209 dětí

To znamená oproti loňskému roku navýšení nejen počtu týmů, ale i počtu dětí, z čehož máme obrovskou radost. Snažíme se děti podporovat ve sportu a v basketbalu zvlášť zábavnou formou, ne vždy za cenu vítězství, ale sladké odměny.

Je stále obtížnější sehnat potřebné finance na pokrytí odměn a malého, či většího dárku pro všechny děti, proto se i tímto na Vás obracím. Pokud byste měli zájem podílet se na finanční, nebo materiální spolupráci, především určené na odměny pro děti, budeme moc rádi. Věřím, že dvouhodinový program pro dítě zakončené tím, že za svou činnost něco dostane, je pro ně ta pravá motivace přijít a zasportovat si.

Poslední velký dík patří všem trenérům, kteří se věnují minibasketbalu. Sama vím, jak je práce náročná, nejen děti něco naučit, ale i je vychovávat v dobré lidi. V dnešní době nic snadného.

Těšíme se na třetí sezónu!!!!

Renata Severová
Radek Lochman

 

zpět do novinek

Pozvánka

Turnaj 3:3
odehráno

Špunti
3. turnaj 1. - 2. 6. 2024

Starší minižáci
dohráno
Mladší minžáci
dohráno
Nejmladší minižáci
dohráno

Starší minižákyně
dohráno
Mladší minžákyně
dohráno
Nejmladší minižákyně
dohráno

Anketa

Které soutěže byly letos pro tebe?

Přebor Prahy

 

31%

Pohár PBS ve hře 3:3

 

27%

Špunti

 

42%

| celkový počet hlasů: 48 |

další ankety