Druhý turnaj minulostí

09.11.2021 12.02 | Sev | 493 přečtení

O víkendu bylo sehráno 12 utkání, jediné co by stálo za zmínku je utkání HB - BA Sparta, kdy Sparta nastoupila v omezeném počtu hráček a se nezadařilo vstřelit jediný koš a tomu odpovídá i výsledek 113:0.

Čtyři zápasy, čtyři výhry :-)
O uplynulém víkendu odehrála partička U13 zápasy Pražského přeboru. V sobotu jsme vyrazily na Nusle, kde jsme k prvnímu utkání nastoupily proti týmu HB Basket. Zápas se do poločasu hrál ve velmi vyrovnaném tempu a až v druhém poločase se nám podařilo odskočit a dotáhnout zápas do vítězného konce. Ve druhém utkání jsme si došly v pohodovém duchu pro druhé sobotní vítězství. V neděli se holky vydaly na Porg k odehrání dalších dvou utkání. Prvním soupeřem byl pro nás tým BŠ Tygři Praha, kde se čekal boj o každý míč. Zápas byl opět prověrkou, jak moc chceme bojovat o míč a svojí pozici. Holky se dokázaly zkoncentrovat, i když nám zápas ukázal, že nás v tréninku bude čekat ještě hodně práce. Důležité vítězství ale bylo naše a holky si pak spíše zatrénovaly proti týmu z Porgu. Sečteno, podtrženo - čtyři zápasy, čtyři výhry :-)

Slovanka - HB Basket = 53:37

Sokol Nusle - Slovanka = 27:56

BŠ Tygři Praha - Slovanka = 24:40

Slovanka - Porg Basket = 93:7

HB BASKET
U13 nastoupily v PP proti Slovance. Bohužel se potvrdila klasika – skvělý páteční trénink, mizerný víkendový výkon. Nedařilo se střelecky, opustila nás psychická odolnost a bylo to velké trápení. Do půlky sice vyrovnané, ale po půlce se soupeř rozehrál a bylo hotovo.

V neděli PP začalo proti Spartě, která nastoupila v počtu 9 hráček a my se mohly radovat z vítězství 113:0 (ale nevím, zda je slovo radovat to úplně pravé). Rozhodně jsme důvod k radosti neměli po utkání s USK. Soupeř byl rychlejší, silovější a my sami sebe dostáváme do úplně demotivující situace, když nejsme schopny proměnit jednoduché střely a na druhé straně ihned stejně jednoduchou střelu soupeř dává. Bohužel se obávám, že tento neduh se prolíná všemi kategoriemi HB jak rudá niť a asi je třeba se zamyslet a začít s tím něco dělat…já jen nevím co… Jo a jen tak mimochodem – dělala jsem si v utkání se Spartou čárky za nedané koše – byly to vesměs jednoduché střely bez nějaké větší obrany. V půlce zápasu jsme dali 49 b. a dalších 48 b. jsme nedaly!!!! Není to poprvé, co jsem to počítala a je zcela běžné, že nedáme za čtvrtinu 10–15 košů, z čehož většina jsou opravdu šoupáky a dvojtakty.