První kvalifikační turnaj odehrán

18.10.2018 15.22 | Sev | 1314 přečtení

Soutěž nám začala jedním ze dvou kvalifikačních turnajů. Po odehrání obou turnajů se týmy rozdělí do skupin F1 1. - 6. místo a F2 7. - 13. místo.

PP U13 kluci opět klopýtnutí

První turnaj základní části jsme nezvládli.

1. turnaj PP U13 ve Kbelech

NBK Praha - BA Sparta 34:63 (8:13, 9:20, 8:7, 9:23)

Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Byli jsme nedůrazní a mysleli si, že se NBK porazí samo. Nedávali jsme jasné šance, špatně jsme si přihrávali. Trochu jsme se vzpamatovali až v poslední čtvrtině.

BA Sparta - Sokol Kbely 53:54 (12:22, 20:8, 8:18, 13:6)

Dva týdny jsme se připravovali na tento zápas. A celou přípravu jsme hodili do koše.  Začali jsme bez nasazení a neběhali jsme. Poslední minutu první čtvrtiny jsme prohráli 9:0!!! Druhá pětka pod vedení kapitána se vzchopila a stav otočila na 32:30. Ve třetí čtvrtině jsme propadli v obraně, nedokázali jsme ubránit jednoho hráče a vlastně jsme mu vždy uhnuli a umožnili dát koš, 4 minuty jsme prohráli 0:12!!! V poslední čtvrtině jsme se opět nadechli a během pěti minut jsme vedli 51:49 (11:1). Ale poto jsme to asi vzdali poslední tři minuty jsme dali jen dva koše a soupeř zaslouženě vyhrál. Pokud jeden hráč odmítne hrát to, co má, tak prohrajeme. Takže, když odmítne hrát všech pět hráčů na hřišti, tak si vítězství nezasloužíme. Trenér určuje cestu a radí jak vyhrát, když hráči neposlouchají a dělají si co chtějí, tak se prostě nevyhraje.

BA Sparta - Žižkov Falcons 125:0 (40:0, 29:0, 32:0, 24:0)

Povinné vítězství, které si neslo hořkou pachuť po sobotní prohře.

BASKETBALOVÁ ŠKOLA - Lukáš Chábek

Chlapci U13 – 4 zápasy, 4 vítězství

První zápasy sezony odehráli nejstarší minižáci U13 na půdě USK Praha. Sehráli 4 utkání, ve dvou dnech, s týmy Kladna, Vyšehradu, Kunratic a USK Praha.

První 3 družstva nekladla našim chlapcům příliš velký odpor. Místy to vypadalo jako vraždění neviňátek. I tak musím ocenit soupeře, že nesložil zbraně a bojoval do poslední vteřiny. Bohužel pro ně byli Tygři velkým soustem a odnesli si velké bodové příděly + 100 bodů.

Klíčové utkání bylo s USK Praha o to, kdo se ujme vedoucí pozice v tabulce. První čtvrtina byla z naší strany zbytečně nervózní. Hodně jsme chybovali v přechodové části, kdy jsme zbrkle odhazovali míče (často i naslepo) do rukou soupeře a sami se tak brzdili do útoku. První čtvrtina skončila 11:11. Druhá čtvrtina byla už výrazně lepší. Hráči se více zklidnili, začali si více vážit míče. Zlepšili obranu i pohyb v útoku a po 2.č. byl stav 26:15 pro Tygry. Vedení mohlo být i větší, kdybychom proměňovali jednoduché šoupáky z pod koše …. ale na kdyby se nehraje! Třetí čtvrtina byla z naší strany ta nejpohlednější. Dobrý útok a dobrá obrana deptala soupeře k těžkému zakončování. Na hráčích byl znát klid i sebevědomí, že zápas už nepustí do dramatu. Poslední čtvrtina byla hodně upracovaná a houževnatá. Prostor dostali všichni hráči a okusili si tak atmosféru těžkého utkání. Jen více takových zápasů.  Zápas skončil zaslouženou výhrou 59:35 pro mladé Tygry.

Celkově turnaj hodnotím pozitivně. Hráči se podporovali, fandili, radovali se ze hry. Všichni bojovali a nevypustili žádný souboj. Byla radost sledovat naší agresivní nátlakovou hru. V útoku jsme hráli nesobecky a prezentovali se dobrou týmovou hrou se spoustou krásných přihrávek i rychlých zakončení.

SOKOL PRAŽSKÝ

U13 vítězně se skóre 383:22

Sokol Pražský : Porg Basket 122:5

Sokol Prařský : Jižní Supi 94:15

Sokol Pražský : SoDoPo Štíři 167:2

O víkendu jsme sehráli naše první soutěžní zápasy v PP U13. Po zavedení nového systému, jsme byli nalosováni do skupiny A, kde se zmíněnými soupeři odehrajeme vždy 2utkání a dle výsledků postoupíme do nadstavbové části, kde se utkáme s vítezi ostatních skupin.

Samotné zápasy nemá cenu komentovat, neboť výsledky mluví za vše. Aby jsme neusnuli na vavřínech, a nemysleli si, že vždy pujde vše tak snadno, budeme se snažit pro kluky v nadcházejícím měsíci domluvit přátelská utkání se staršími spoluhráči, aby jsme museli zapnout na vyšší obrátky.