Zhodnocení dalších zápasů

27.01.2020 11.49 | Sev | 515 přečtení

Soutěž se vyvíjí velmi dobře pro Basket Slovanku, která má našlápnuto na 1. místo v tabulce, ale nesmí nikde zaváhat. Překvapením jsou BŠ, které bývají stálice a účastnice v horních řadách tabulky, ale ne každý ročník dětí se může vydařit, to víme.

Holky U11 víkend s velkou pochvalou
Naše holčiny U11 za sebou mají další turnaje PP U11. V sobotu jsme v našem pořadatelství porazili Nusle a podlehli USK. V neděli na USK jsme utrpěli druhou prohru s domácími a konečně a zaslouženě porazili Spartu

BŠ Praha – Sokol Nusle 31:8
BŠ Praha – USK 16:80
V prvním zápase jsme na holky z Nuslí vlétli jako Tygři, bohužel nám to vydrželo jen první poločas. Ve druhém jsme značně polevili a to se projevilo jak na herním projevu, tak na skore. Škoda. Ve druhém zápase jsme opět začali velmi dobře. S USK jsme skoro celou první čtvrtinu drželi krok, náš projev byl velmi sympatický. Začali jsme bránit s dostatečnou agresí, naše uvolňování už je mimo bednu, takže do prázdné bedny se dá hrát 1:1. Od druhé čtvrtiny jsme se opět nechali od holek z USK jednoduše obírat o balony a to nás zlomilo. Navíc jsme se potýkali s naším velkým problémem a to je zakončení.

BŠ Praha – USK 21:68
BŠ Praha – BA Sparta 30:24

V sobotu s USK jsme zápas vzdali už po první čtvrtině , v neděli jsme dokázali první a čtvrtou čtvrtinu hrát o pár bodů. USK zvítězilo na zkušenost. Sbírat balony v U11 po jakémsi zdvojení holek u trojky je sice v tomto věku velmi účinné, ale funkční je v nejmladších kategoriích. Navíc se naše holky přestaly bát hrát 1:1. Začíná se zlepšovat uvolňování, po přihrávce je pohyb směrem ke koši a největší zlepšení je v naší obraně. Za toto utkání si naše holky zaslouží pochvalu. A další si zaslouží za svůj přístup k utkání se Spartou. Byly velmi unavené, omlácené a přesto bojovaly o každý míč od začátku do konce. Tentokrát jsme byli o něco lepším týmem na hřišti. Fungovala obrana, začínáme se snažit o smysluplný útok. Holky zaslouženě vyhrály a tentokrát byly opravdu šťastné.

Víkend byl pro náš tým velice přínosný, všechny zápasy a zejména oba nedělní byly velkou zkušeností. Holky i v malém počtu s omezenou možností střídání ( nevídaná marodka, škoda že jen u nás) odvedly výbornou práci. Víkend byl odrazem jejich práce na trénincích, kde nám to začíná výborně fungovat. Věřím v další posun a už teď se těším na další kolo PP, kde si budeme moct vyzkoušet další naučené věci z tréninku.