Nové haly, nové zkušenosti

06.12.2022 14.58 | Sev | 266 přečtení

Celkem už 8 utkání mají za sebou nejmladší kluci, přesto se ještě nepotkali se všemi týmy v soutěži. Každým utkáním nabírají nové herní zkušenosti, už se umí  pozdravit se soupeřem, ale pořád je před námi hóódně práce :)

U11 na Žižkově a v Jenči

Dalšími zápasy pokračoval Přebor Prahy U11.

V sobotu v žižkovské sokolovně jsme zahajovali s týmem z Kbel. Začátek byl velmi rozpačitý, ale postupem času jsme začali pořádně bránit, získávali jsme míče a šli do rychlého zakončení.

SP – Sokol Kbely 61:27

Druhé utkání s domácím Žižkovem jsme po krátké pauze mezi zápasy zahájili velmi špatně, soupeř hrál tvrdě a my jsme se jen litovali z obdržených ran. Po první čtvrtce skóre 18:5 naznačoval nelehký průběh utkání. Druhá čtvrtka byla úplně jiná, kluci více bojovali a skóre v poločase bylo rázem vyrovnané 22:24 pro soupeře. V další části kluci pochopili, že cesta k vítězství vede přes tvrdost a bojovnost a začínalo se dařit, skóre udrželi na -5 ti bodech. Poslední část hry byla neuvěřitelná. Tady se projevila chuť po vítězství jak na hřišti, tak na lavičce. Tuto čtvrtku jsme vyhráli 15:0!!! Jediná kaňka byla akustika tělocvičny, kdy nebylo slyšet opravdu NIC.

SP – Sokol Žižkov 44:36

Nedělní utkání jsme odehráli v Jenči v netradičních hodinách 15:15 a 16:30. První utkání s Radotínem jsme si konečně začali přihrávat a využívali jsme rychlých výběhů dopředu. Soupeř moc nevzdoroval a tomu odpovídá i výsledek.

SP – BA Radotín 55:5

Ve druhém utkání se projevila únava z celého víkendu. Soupeř – Tygři Praha nás přehrával ve všech činnostech a my jsme sklopili hlavu. Kupodivu nejmladší hráči bojovali více než ti, kteří trénují se staršími kluky. Přitom nás soupeř přehrál pouze tím, že rychle vybíhal do protiútoku a my jsme ve většině případů zaspali. Přesto, že soupeř byl vyšší, tak paradoxně tato výhoda soupeře nerozhodovala.

SP - Tygři Praha 20:60

Do dalších zápasů musíme zlepšit spoustu věcí, přihrávky, vyhazování z autu, zakončení, ale k tomu je potřeba, abychom chodili všichni na tréninky a mohli se zlepšovat. Pokud budeme trénovat v osmi hráčích, pokrok moc neuděláme. Jediné, co už trochu chápeme více je postavení v obraně, ale i tady máme mezery.

Na závěr. Naše rodiče. Děkuji za SKVĚLOU atmosféru a podporu na Žižkově, kde jste byli hodně slyšet. V Jenči samozřejmě také, ale zde vidím ještě prostor pro zlepšování se :). Takže jsme na tom stejně, prostě musíme makat všichni. :)

BA SPARTA
U11 mají první výhry

V sobotu 26.11. jsme na domácím hřišti sehráli v prvním zápase proti Dubči krásný basketbal, někteří hráli své vůbec první zápasy a i přesto se nenechali zahanbit a soupeři ukázali, že do budoucna budeme rovnocenným soupeřem. Ve druhém zápase proti BA Radotín jsme si došli pro vítězství a kluci byli namotivovaní na další hrací den.

Druhý den se nesl ovšem v jiném duchu a ukázal nám, že nemáme vše zadarmo a tak vítězství proti Basket Kunratice bylo těžce vydřené. V posledním víkendovém zápase nám došly síly a i díky naší velké nekoncentrovanosti a viditelné únavě jsme zápas odevzdali.

Kluky musím pochválit hlavně za bojovnost, Vyzkoušeli si zápasové tempo, poučili jsme se z chyb a do budoucna víme, na co si dávat pozor.

SOKOL DUBEČ
U11 s 3 vítězstvími a 1 prohrou

U11 zvládla úspěšně další turnaj v pražském přeboru s bilancí 3 vítězství a 1 porážka. V sobotním zápase proti Spartě jsme se po pomalejším rozjezdu dostali do tempa až od 2. čtvrtiny a vyhráli 64:35. Ve druhém zápase proti oslabenému soupeři BA Radotín jsme s přehledem vyhráli 82:19 a kluci si mohli vyzkoušet i věci, na které si v jiných zápasech tolik zatím nevěří. V neděli jsme nejdříve nastoupili proti dalšímu favoritu přeboru USK. Musím kluky moc pochválit za bojovný výkon, kdy jsme drželi s USK krok a uhráli „slušnou“ prohru 27:51. Poslední zápas proti Sokolu Žižkov probíhal jako minule, opět jsme prohrávali, abychom vyrovnali na konci třetí čtvrtiny a rozhodli v poslední čtvrtině kvalitní obranou a pěknými akcemi v útoku s konečným skorém 53:43. Tento zápas se skvělou atmosférou a emocemi si určitě užili i rodiče. Blahopřeji klukům k úspěšnému víkendu a rodičům za jejich skvělou podporu.