První boje za námi

26.10.2022 15.06 | Sev | 252 přečtení

Nervozita a očekávání z prvních zápasů snad již opadla a s každým novým utkáním se budou hráči zlepšovat a pomalu dohánět ty, kteří už nějaké zápasy

Kluci U11 vstup do soutěže na jedničku
Kluci U11 zahájili svou soutěž v sobotu v domácí hale v Jenči. V prvním zápase si poradili s týmem Žižkova a poté převálcovali kluky z BA Sparta.

V neděli se vydali do Dubče, kde v prvním zápase zvítězili nad Kbelami a hned poté si zahráli velmi pěkný zápas s domácím soupeřem, Dubčí. I zde celkem jednoznačně zvítězili, i když kluci z Dubče mají pěkně seskládaný tým a zahrál se moc pěkný zápas.

Kluci jsou báječní. Každým zápasem se posouvají o značný kus dopředu. Svou roli lídrů výborně plní kluci, kteří už minulý rok zasáhli do soutěží s 2011. Naše hra je rychlá, bojovná a neskutečně kolektivní. To se v tomto věku nevidí často. A nejlepší je to, jakou mají kluci za svých výkonů radost, těší je každá maličkost, jsou veselí, radují se z úspěchu svých spoluhráčů. Už teď se moc těšíme na další turnaje PP.

Sokol Žižkov : BA Sparta    91:21

Pro většinu našich svěřenců to byli zcela první zápasy po pár týdnech trénování. V tom se nám odrázily výsledky. První den se nám opravdu nevydařil proti celkům Žižkova a Pražským Tygrům. Ale druhý den, ikdyž to není ve statickách vidět, jsme předvedli opravdu sympatický výkon a bylo vidět obrovské zlepšení, oproti prvnímu dni, který nám posloužil spíše jako studená sprcha na probuzení. Z víkendu si bereme velké ponaučení a chuť do dalších zápasů.

SOKOL PRAŽSKÝ
Povedený vstup do sezóny U11
Tento víkend absolvovali nejmladší baskeťáci svoje první životní zápasy.

V sobotu nastoupili proti Sokolu Dubeč a pro mě za 22 let trénování první prodloužení . Kluci nastoupili s přílišným respektem k soupeři, báli se, nevěděli si rady s postavením v obraně, byť to na trénincích běžně děláme. No ale rodiče, rozhodčí, dresy…dělá své .

Čtvrtiny SP-Dubeč 7:10 17:20 12:13 12:8 prodloužení 12:10

Za mě příliš mnoho kroků, zbytečných ztrát přihrávek někam, někomu, soupeři. První utkání přineslo mnoho podnětů, na co se zaměřit v tréninku. V závěru se štěstí přiklonilo na naši stranu, a utkání vyhráli o jediný koš.

Ve druhém utkání s Kunraticemi jsme dominovali od prvních minut a dařilo se nám na 70% dobré postavení v obraně. Rychle jsme vybíhali do protiútoku a byli k shlédnutí i hezké akce.

Konečný výsledek 76:20

V neděli nás čekal další těžký soupeř USK Praha na ZŠ Horáčkova. Trvalo nám opět poločas, než jsme si začali uvědomovat základní povinnosti. Bojovnost se nedá upřít, ale opět mnoho ztrát ze špatných přihrávek, při vyhazování z autu, nehráli jsme kolektivně = do protiútoku vybíhá hráč a hráč s míčem mu nepřihraje, to musíme zlepšit! Přesto po poločase jme byli schopni obě čtvrtky vyhrát. Konečné skóre 33:51.

Druhým soupeřem byla Sparta, která přijela pouze v 9 hráčích, takže nedodržela pravidlo o střídání. V tomto zápase se KONEČNĚ objevila spolupráce = rychlý výběh do protiútoku – přihrávka na volného hráče – koš! Konečné skóre + 33 výhra.

Závěrem. I když na hráče během utkání neustále něco volám, je to pro to, aby chyby neopakovaly. Pochvalu za nasazení zaslouží víceméně všichni, ALE je před námi SPOUSTA práce ke zlepšování, a to se odvíjí od pravidelností na trénincích a každého chuť na sobě pracovat.

Nedílnou součástí se stávají naší 6 hráči a to rodiče. Děkujeme za podporu během celého víkendu a budeme se těšit na další utkání s Vámi.