Hodnocení nejmenších

27.01.2020 11.43 | Sev | 516 přečtení

V souboji o pořadí na čele tabulky se potkali oba soupeři na ZŠ Horáčkova, kde se odehrál velmi napínavý zápas s prodloužením, ve kterém měla více sil Basketbalová škola a zvítězila o jediný koš.

Kluci U11 drží neporazitelnost v Praze
Chlapce U11 čekal nelehký víkend. Již z minulých kol se vědělo, že nás čekají vyrovnaná a těžší utkání a to se soupeři z Dubče a Sokola Pražského.

BŠ Praha – BA Sparta 72:36
BŠ Praha – Sokol Dubeč 88:37
BŠ Praha – Sokol Pražský 79:77
BŠ Praha – USK 73:61

V sobotu jsme úvodní utkání v domácí Jenečské hale sehráli s BA Spartou. Od úvodu jsme měli utkání pod kontrolou, a i když se nám často nechtělo dělat vše naplno zápas jsme vyhráli s rozdílem 36 bodů. V druhém zápase nás čekal soupeř z Dubče, se kterým jsme naposledy odehráli vyrovnané utkání, vlastní vinou zejména díky špatné koncentraci. Tentokrát jsme chtěli ukázat, že naposledy jsme neměli svůj den a že tentokrát to bude utkání pouze v naší režii. Tak se i stalo. Kluci na soupeře vlétli, jako správní tygři a rychle mu bodově odskočili. I díky tomu mohli všichni získat stejnou minutáž na hřišti. Ale ani při neustále rotaci hráčů, úroveň naší hry neklesala. A tak jsme soupeři ukázali, co jsou Tygři zač a vysokým rozdílem ho porazili.

V neděli nás čekal soupeř, který je v tabulce hned za námi a to Sokol Pražský. Ten naopak měl co oplácet nám. Naši malý tygři samozřejmě chtěli vyhrát a věděli, že to nebude vůbec jednoduché. Od první vteřiny zápasu to byl boj. Skoré se neustále přelévalo o pár bodů a i když jsme několikrát odskočili skoro o deset bodů od sokolíků, po pár chybách bylo zas vyrovnáno. Bohužel základní hrací doba nestačila na to, aby se o vítězi rozhodlo, a proto se muselo rozhodnout v prodloužení. I to ale nebylo jednoznačné. Asi i trochu štěstíčka bylo na naší straně, a tak jsme o koš v prodloužení uspěli. Klobouk dolů před hráči z obou týmů, jelikož všichni dali do zápasů maximum a nepolevili. Poslední zápas jsme odehráli s týmem USK Praha. Tento zápas byl z naší strany utrpením, což se není na jednu stranu čemu divit. Po náročném zápase se Sokolem nezbylo moc sil a ještě si všichni mysleli, že to půjde samo. A tak si přiznejme, že v posledním zápase jsme utrpěli vítězství.

Co souhrnně k víkendu říct:
Od začátku roku 2020 se tréninky výrazně zvedli. Kluci vnímají, chtějí, a hlavně začali o hře přemýšlet. Spoustu chyb jsme dokázali odstranit, ale teď se nám zas ukázaly nové, na kterých začneme intenzivně pracovat. Týká se to hlavně obrany, která je momentálně naší největší bolestí. Tento víkend kluci zvládli výsledkově na výbornou, zejména klíčové zápasy, nicméně výkon by mohl být ještě o kousíček lepší a to zejména v obranné fázi. Vyvarovali se velkým výpadkům a podávali stabilní výkony. Vykročili jsme do nového roku tou správnou nohou, a tak nesmíme nic podcenit a stále trénovat a zlepšovat se.

SOKOL PRAŽSKÝ

Vydařený víkend U11
Nejmladší pušky Sokola opět po delší pauze sehráli další turnaj PP. V sobotu v domácím prostředí přivítali BA Radotín a Sokol Kbely a v neděli jsme zavítali do sovího hnízda na ZŠ Horáčkova, kde jsme odehráli utkání s USK a Basketbalovou školou.

SP  - BA Radotín 61:26 (13:4, 27:15, 45:23)
Po ránu jsme se nemohli pořádně rozběhnout, byli jsme všude o krok později a nebojovali jsme, jen přihlíželi. V první pětici se do hry zapojovali pouze 2 hráči, ostatní se jen dívali, co udělají. V druhém poločase se sice výkon trochu zlepšil, ale stále to nebyl ani zdaleka takový herní projev, který bychom chtěli předvádět.  Ospalý výkon, umíme to už lépe.

SP  - Sokol Kbely 120:35 (28:10, 29:2, 41:7)
Na tomto utkání nelze nic hodnotit. Pozitivní je, že kluci vydrželi nasazené tempo po celou dobu zápasu. Konečně také byla vidět chuť dát koš od většiny hráčů, i když ta byla dost možná ovlivněna kvalitou a únavou soupeře, který nám to příliš neztěžoval.

SP - USK Praha 91:34 (22:9, 37:20, 51:30)
Ranní zápas a opět pomalejší start, ale během zápasu jsme si mohli vyzkoušet jednoduché akce, které chceme hrát i se silnějšími soupeři. I přesto, že měl soupeř průměrně menší a fyzicky slabší hráče, tak nás dokázal polovinu zápasu velmi trápit na doskoku a ve hře 1 na 1. Některým našim hráčům chvíli trvalo, než se s tím vyrovnali.

SP – Basketbalová škola 77:79 (14:13, 29:32, 40:50, 68:68)
Nejlepší utkání letošní sezóny!!!!!
Utkání nabité energií, chutí, emocemi, vším, co má utkání mít. Začali jsme velmi dobře, odvážně, bojovně a soupeř se nás lehce zalekl, což vedlo k tomu, že jsme první čtvrtinu vyhráli. Druhá a třetí  část hry byla velmi vyrovnaná. Do posledního úseku základní hrací doby jsme šli se skóre -10. Kluci podali neuvěřitelný výkon a přes nervydrásající koncovku, kdy se vedení překlápělo ze strany na stranu každou půl minutu, jsme tuto čtvrtku vyhráli 28:18!!!, což nás dovedlo do prodloužení.

Tady už bohužel po druhém utkání za sebou scházely síly, zkušenosti a odvaha. Přesto prohra o jediný koš je úžasný výsledek. Je vidět, že když chceme, jsme mentálně silní a můžeme hrát vyrovnaně i se soupeřem, který nám v prvním vzájemném utkání nadělil 70 bodovou prohru.

Za trenéry- skvělý výkon VŠECH hráčů, včetně těch co byli na lavičce a do posledního dechu fandili. Také nemůžu opomenout náš úžasný BÍLÝ (nebo zelený, teď nevím J) tým v zádech. Jsou to nervy, ale to ke sportu patří J, byli jste úžasní a vy víte, že Vás potřebujeme J. Děkujeme za neuvěřitelnou podporu.

BA SPARTA

V novém roce zlepšení

BŠ Tygři Praha - BA Sparta Praha 72:36 (19:8, 21:10, 16:10, 16:8)
BA Sparta Praha - Sokol Dubeč 38:65 (2:24, 15:12, 9:19, 12:10)
Jižní Supi - BA Sparta Praha 29:56 (11:8, 5:12, 10:18, 3:14)
BA Radotín - BA Sparta Praha 48:52 (11:12, 10:13, 16:12, 11:13)

Stále máme problémy se zraněními a nemocemi. Hráli jsme bez tří klíčových hráčů. Kluci konečně pochopili, že když budou parta, která se obětuje za tým a nechají na hřišti všechny síly, tak se hrát s každým. Trvalo nám to celý sobotní zápas s BŠ a jednu čtvrtinu s Dubčí. Potom se něco zlomilo a kluci začali makat v obraně a tato aktivita nám přinesla i úspěch v útoku. Vrcholem byl poslední zápas s Radotínem (první zápas jsme prohráli 17:27). Kluci bojovali o každý míč a to jim přineslo pověstné štěstíčko do závěru.

JIŽNÍ SUPI

Turnaj U11 – statečně až do konce
Soutěž našich nejmladších baskeťáků se přehoupla přes polovinu a naši svěřenci mohli znovu ukázat jejich zlepšení v trénincích. Bohužel kvůli vysoké marodce a účasti některých kluků ve Šmoulince za účelem zvýšení jejich herního vytížení byla víkendová sestava velmi zúžena a někteří si tak fyzicky sáhli až na své dno.

Jižní Supi – NBK 71:25 (23:12, 35:17, 55:19)
V sobotu se sešel opravdu nejnižší možný počet a vzhledem ke dvěma po sobě hrajícím zápasům nás nečekal jednoduchý den. Kluci ale hned do prvního zápasu vletěli jako správní supi a už od začátku začali diktovat tempo hry, skvěle bránili, běhali dopředu a nahrávali si do volných pozic – no prostě krása pohledět. Skóre se celý zápas postupně navyšovalo a až na jediného supa si každý dal koš.

Jižní Supi – USK Praha 33:49 (9:10, 14:21, 24:29)
Kluci potřebovali rychle nabrat znovu energii, protože je vzápětí čekal další, o poznání těžší soupeř. S chlapci z USK jsme prakticky celý zápas drželi krok, ale cítili jsme, že naši kluci už více bojují se svojí vlastní energií. Co je ale důležité, že zápas vůbec nevypustili a drželi naději až do posledních sekund. V závěru pak USK padlo pár těžkých střel, což utvořilo o tolik větší rozdíl, ale chlapci si zaslouží velkou poklonu od nás trenérů i přítomných rodičů.

Jižní Supi – BA Sparta 29:56 (11:8, 16:20, 26:38)
Nový den a magické číslo počtu hráčů se již rozrostlo na 11. Hned zprvu nás potkala nečekaná komplikace v podobě velkého zpoždění zápasů, čímž měl turnaj rychlejší spád. V tomto zápase se naši svěřenci setkali s agresivní, někdy až za hranicemi nepřípustnou obranou, která hráčům neumožňovala pohlednější basketbal. V tomto ohledu bohužel rozhodčí svou roli nezvládli. Avšak ani my jsme se nedokázali rychlostně vyrovnat našemu soupeři a když k tomu připočteme nespočet zahozených šancí, nepříznivý výsledek byl na světě.

Jižní Supi – BA Radotín 41:34 (17:5, 27:15, 38:23)
Potřebovali jsme chlapce nějak rychle namotivovat před posledním zápasem, protože už ani sil nezbylo mnoho. Trenéři se po poradě rozhodli trochu pozměnit sestavu, což se nakonec ukázalo jako vítězná strategie. Kluci už sice byli vlažní na nohou, ale dokázali skvěle číst hru a brát Radotínu balóny a rychle přecházet do protiútoků. Od první čtvrtiny jsme si nesli vysoký rozdíl, který se ale v té poslední začal zužovat, ale mladí supíci si vítězství pohlídali.

Po více jak polovině soutěže si tak nejmladší minižáci z tohoto víkendu odnáší celkový výsledek 2 výhry: 2 prohry a ukázali, že dokáží do každého zápasu vletět s nasazením, za což si zaslouží obdiv. Důležité je teď stále na sobě pracovat a zlepšovat se. Velký dík také patří rodičům, kteří své děti po celý víkend podporovali.