Hodně dohrávek

22.02.2022 11.27 | Sev | 329 přečtení

Přesto, že covid zasáhl do soutěží, stále se hraje, ale například zde chybí před posledním turnajem dohrát ještě 10 utkání do úplné tabulky. Nejvíce utkání dokázaly odehrát týmy Sokol Kbely a Jižní Supi.

SOKOL PRAŽSKÝ

O víkendu 19.-20. 2. hráči kategorie U12 odehráli další tři zápasy.

USK Praha - TJ Sokol Pražský 70:42

S favorizovaným USK jsme sehráli relativně vyrovnaný první poločas, v tom druhém nám již však soupeř odskočil a zaslouženě zvítězil. Na vině je především velké množství ztrát, zapříčiněné jednak agresivní obranou soupeře, jednak herní nevyzrálostí a zbrklostí. Hojně se objevovalo porušení pravidel o krocích, driblink se sklopenou hlavou do dvou obránců nebo přihrávky naslepo, na druhou stranu jsme ale nedostatky v útoky dokázaly částečně vynahradit poměrně kvalitní obranou. Koncentrovaná hra nám nicméně vydržela jen do poločasu, poslední minuty jsme pak spíše dohrávali z nutnosti.

TJ Sokol Pražský - TJ Sokol Dubeč 53:83

Dubči jsme chtěli vrátit těsnou prohru a sebevědomě vstoupit do zápasu, což se podařilo na výbornou, jak ilustroval stav 12:2 po třech minutách. Po time-outu se ovšem Dubeč zvedla, naopak my jsme se nechali ukolébat a umožnili jsme soupeři získat vedení, když jsme nebyli schopni vykonávat ani základní činnosti jako vyhození z outu nebo uvolnění. Následné pokusy o zvrácení nepříznivého vývoje se nevydařily, zčásti i kvůli únavě z náročného předchozího zápasu, související s nedostatečným fyzickým fondem. Zápas opět prokázal, jak nevyrovnané naše výkony mohou být, nicméně si z něj chceme vzít sice krátké, ale kvalitně odehrané pasáže, které bychom postupem času chtěli proměnit ve standardní hru.

TJ Sokol Pražský - BA Sparta Praha 44:36

Před zápasem se Spartou jsme si vytyčili za cíl odehrát celý zápas s nadšením a vervou nehledě na momentální vývoj. Přes vlažný start se nám úkol víceméně vydařil a ačkoliv naše produktivita v útoku nebyla vysoká, nátlaková obrana nám vytvořila dostatek situací k vybudování náskoku, který jsme si již podrželi. Po několika prohrách nám vítězství rozhodně zlepšilo náladu a snad i zvedlo sebevědomí. Do budoucna budeme obojí potřebovat, jelikož se soutěž vyrovnává a čeká nás spousta těžkých utkání.