Napínavá soutěž

04.02.2020 10.21 | Sev | 519 přečtení

Sparta se pomalými kroky vzdaluje třem soupeřům, ti však všichni mají šanci na druhé postupové místo na NF do Žďáru nad S. Vše bude záležet na každém utkání.

U12 potrápili favorita soutěže
Přes velkou marodku (3 zápasy pouze v 10 hráčích) odehráli mladší minižáci velice dobrá utkání, kde dokázali v jednom z nich potrápit i zatím suverénní tým v soutěži, Spartu.

Sokol Pražský - Basket PORG   85:20
Sokol Pražský - BA Sparta   57:66

V prvním utkání s Pogem jsme měli ještě jednoho hráče na střídání. Soupeř nás nedokázal ničím překvapit a naše převaha na hřišti odpovídala konečnému výsledku.  Mezi zápasy doslova lehnul Dan Demčenko a proto jsme do dalších utkání nastupovali pouze v deseti. Ze soboty na neděli ještě zalehl Kryštof Brezík, ale naštěstí se po karate soustředění připojil Petr Dopita a byli jsme na neděli zase v deseti.

Utkání se Spartou, ač jsem to upřímně v této sestavě bez možnosti střídání nečekal, bylo vyrovnané a dramatické. Kluci podali famózní výkony a ještě v průběhu třetí čtvrtiny jsme vedli. Tu jsme nakonec jen těsně prohráli. V poslední čtvrtině přeci jenom soupeř dokázal využít fyzické převahy a také možnosti střídání a nakonec malým rozdílem zvítězil. Výborně zahráli všichni kluci, ale Ondra Simaichl předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a hlavně proti nejsilnějšímu soupeři v Praze.

Díky rodičům, kteří poprvé v sezoně hlasitě fandili a skandovali - SOKOL PRAŽSKÝ!!! Kéž by takových okamžiků bylo víc. :)

Sokol Pražský - Sokol Dubeč   62:31
Basket PORG - Sokol Pražský   35:71

Obě utkání jsme z důvodu konání turnaje Špuntů v hale, museli odehrát dole v Tyršáku. Což bylo nakonec lepší. I bez možnosti střídání jsme proti Dubči a Porgu hráli nátlakovou celoplošnou obranu a kluci to skvěle zvládli. Byli unavenější, ale tvrdě pracovali a zaslouženě jsme zvítězili i v těchto utkáních.

BA SPARTA

Minižáci U12 v Praze stále neporažení!
Mladší minižáci si připsali ve finálové skupině Pražského přeboru další 4 vítězství a navýšili tak svůj náskok v bitvě o Mistra Prahy.

BA Sparta vs PORG Basket    74:25
Sokol Pražský vs BA Sparta    57:66
BA Sparta vs USK Praha    70:48
BŠ Praha vs BA Sparta    46:87

Máme za sebou další náročný víkend v F1. Utkání s Porgem probíhalo podle očekávaní. Druhé sobotní utkání se Sokolem Pražským bylo ozdobené bouřlivou atmosférou, ve které nás Sokolíci pěkně potrápili a v poločase vedli o 2 body. Ve druhém poločase jsme ale utkání kolektivní hrou otočili a připsali si cenné vítězství.

V neděli jsme v nafukovačce hostili USK a BŠ. Zápas s USK se tradičně hrál ve velké kvalitě, v půlce třetí čtvrtiny za našeho vedení o 17 bodů se už zdálo, že je rozhodnutu, ale USK se nevzdalo a my svůj náskok promarnili na pouhých 8 bodů. Na straně USK bohužel do poslední čtvrtiny nenastoupil jeden z klíčových hráčů a tak bylo rozhodnuto. Druhé nedělní utkání s BŠ jsme rozhodně nechtěli podcenit (BŠ v ten den porazili o 20 bodů USK). Od začátku utkání jsme byli lepším týmem na obou polovinách a utkání jsme rozhodli již v prvním poločase, který jsme vyhráli 51:21.

Děkuji hráčům za dobré týmové výkony a rodičům za tradiční podporu!