I tato kategorie už začala

23.10.2018 17.00 | Sev | 1058 přečtení

Nová sezóna začala i u mladších mini a při počtu 7 účastnic není odehrán stejný počet utkání. Přesto na úvod bez ztráty vítězství si vedla dobře děvčata z týmu Basket Slovanka.

Hodnocení BA SPARTA

BA Sparta- HB Basket  41:63 (15:13, 15:12, 12:7, 21:9)

17 Kramosilová, 14 Potužníková, 14 Podušková, 8 Sverenyáková, 5 Barešová, 4 Lounová, 1 Machačová

BA Sparta-BŠ Tygři 46:60 (20:8, 10:19, 25:7, 5:12)

18 Lounová, 13 Sverenyáková, 8 Potužníková. 7 Podušková, 5 Machačová, 4 Barešová, 3 Kramosilová, 2 Neumarová

BA Sparta- USK  31:34 (5:7, 16:9, 3:11, 7:7)

12 Potužníková,  8 Kramosilová, 4 Podušková, 3 Lounová, 2 Nigrini, 1 Piloušková, 1 Machačová

Celý turnaj si holky vedly velmi dobře. Hrály rychle dopředu, bojovaly o každý míč. Všechny zápasy byly napínavé, vyrovnané a emotivní. Do skórování se zapojilo více hráček, což mě velmi potěšilo. Určitě si za předvedený výkon zaslouží všechny pochvalu. Prohrály jen poslední zápas a to ve vypjaté a vyrovnané koncovce.  V prvních dvou zápasech využily výškovou převahu, v tom posledním se do výškové převahy dostal soupeř.  Holky si s tím nedokázaly poradit, zalekly se. Některé do zakončení radši nešly a to byla škoda. Určitě by výsledek vypadal jinak.

HODNOCENÍ BŠ – TYGŘI PRAHA  - Petra Michálková

Naše holčiny U12 vstoupily do sezony turnajem v pořadatelství HB. V sobotu jsme vítězně změřily síly s USK a v neděli jsme nestačily na BA Sparta a vydřely vítězství s HB.

BŠ Praha   –   USK     40:33

Do turnaje jsme vstoupily zápasem proti USK. Tým plný vysokých hráček, který jsme minulý rok v soutěži nedokázaly porazit. Na soupeře jsme aplikovaly velmi nátlakovou obranu a to neslo výsledky. Během prvního poločasu jsme obdržely jediný koš ze hry, zbytek pouze ze šestek. Obrana byla úžasná. O to větší problém byl s naším útokem. Zejména první pětka se trápila, měly jsme problém s driblinkem a hra 1:1 nebyla žádná sláva. V druhém poločase jsme malinko polevily v obraně, takže hráčky USK se konečně dostaly do hry, ale na druhou stranu se nám malinko zlepšil útok. Zejména pětka s Terkou pochopila, že bez jednoduchých kombinací hoď a běž a seběhů ke koši to nepůjde. Holky si vybojovaly první vítězství.

BŠ Praha  –  BA Sparta    46:60

V neděli ráno nás na Proseku čekal Stodůlecký soupeř. Výšková převaha byla opět obrovská, tak jsme čekaly jak se naše holky se soupeřem popasují. Bohužel některé naše tahounky si prožily v neděli pěknou krizi, nešlo to a nešlo. Proběhlo několik slziček a vypadalo to na pěkný nářez. Problém s driblinkem v první pětce ještě podpořily drobné individuální výpadky v obraně a nebyly jsme schopni ubránit jednu jedinou skorující hráčku soupeře. Druhá pětice se k zápasu postavila čelem a manko dvaceti bodů  obdržené v první čtvrtině dokázala smazat. Bohužel ani ve druhé polovině se první pětce nedařila obrana a druhá pětice, která bojovala jako o život už nedokázala nepříznivé skore zkorigovat. Nicméně celý zápas se hrál pěkný a pohledný minižákovský basket.

BŠ Praha  –  HB   51:50

Hned po boji se Spartou jsme nastoupily proti HB. Očekávaly jsme velký souboj o každý balon, jen jsme si nebyly jisti jak dlouho našim holkám vydrží síly. Holky se k utkání postavily opravdu čelem , bojovaly o každý míč. V první půlce jsme využily nepřítomnosti výrazné hráčky soupeře a  neustále držely malý bodový  náskok. Cílem druhé poloviny byla perfektní obrana a nám se to dařilo. Dokázaly jsme pokrýt soupeřovic hráčky , vyvíjet na ně dobrý nátlak a v útoku si půjčovaly balon až se našla skulinka směrem ke koši. Krize nastala čtyři minuty před koncem za celkem vyrovnaného stavu, kdy se vyfaulovala Terka a hned po ní Lucka. Musím říct že holky na hřišti zabojovaly jak mohly a co je nejcennější dokonale plnily Lukášovi útočné pokyny. Výsledkem je výhra o jediný bod a pro holky další cenné vítězství v soutěži.

Naše holky si celý turnaj náležitě užily a zaslouženě si odnášejí dvě vítězství. Obrana našich holek je až na občasné výpadky dobrá, na útoku  zkusíme trochu zapracovat. Holky za víkend moc chválíme, protože bojovaly o každý kousek prostoru i v okamžiku, kdy se nedařilo a to je velmi cenné.