Velmi vyrovnaná kategorie

31.01.2023 15.47 | Sev | 196 přečtení

V tabulce na drobné změny a chybějící dohrávku se nic nezměnilo, každý zápas bude důležitý a každý přinese spoustu zkušeností pro každého.

PETRA MICHALKOVA

Naše holčiny U13 mají za sebou další turnaj v sérii PP. Zahráli jsme dva lehčí zápasy a to s Wizzards a s dívkami ze Sparty. Oba zápasy si zahrály hodně naše začátečnice a oba zápasy jsme měli od začátku pod kontrolou. Třetí zápas víkendu jsme odehrlil proti zatím neporaženým dívkám z Pardubic. První čtvrtina vypadala dobře, hráli jsme aktivně, sebevědomě, dobře bránili a nabrali jsme lehké vedení. Na to ovšem nenavázala pětice druhá. Náskok jsme velmi rychle ztratili a Pardubice šly přes nás. V poločase jsme lehce zamíchali sestavou jednotlivých pětek a to se ukázalo jako velmi dobré rozhodnutí. První pětka pokračovala ve svém dobrém výkonu i přes změnu hráček. Druhá posílená pětka tentokrát nezaváhala a náskok udržela. Pardubické dívky zaznamenaly první porážku. Byl to pěkný zápas. Na našich dívkách je vidět posun pouze z individuálních akcí směrem ke kolektivní hře. K vítězství nám pomohla agresivní obrana, kdy každí z hráček vytváří na svou útočnici velký tlak. Holky za zápas zaslouží velkou pochvalu.

STUDÁNKA PARDUBICE
Tři výhry a jedna prohra

Sobota 14. 1. 2023
BK Studánka Pardubice x Tygři Praha 38 : 41
HB Basket Praha x BK Studánka Pardubice 19 : 38

Sobota nepatřila mezi nejpovedenější dny týmu U13. Do Prahy jsme přijeli v nejnižším možném počtu 10 hráček. V prvním zápase jsme po matném výkonu poprvé ochutnali hořkost porážky v Pražském přeboru.

Druhé utkání jsme začali tragicky (po 1.čtvrtině jsme prohrávali 8:0). Následně jsme zlepšili souhru i pohyb a zápas otočili.

Neděle 15. 1. 2023
Slovanka Praha x BK Studánka Pardubice 31 : 47
BK Studánka Pardubice x USK Praha 59 : 41

Jako den a noc. Tak lze stručně zhodnotit sobotní a nedělní herní projev v Pražském přeboru U13. V neděli nechyběl v obou zápasech pohyb, dodržování taktiky a větší důraz na obranném i útočné doskoku. Velká gratulace všem hráčkám za předvedený výkon i dvě výhry.

HB BASKET – očima prezidentky

U13 v nafukovačce na Spartě nebyly schopny dát koš a tak trošku zklamaly rodiče, kteří se těšili na parádní basket, který holky předvedly na prosincovém turnaji. V utrápeném zápase jsme Spartu porazily. Druhé utkání jsme hrály až v podvečer a proti nám „přerostlé“ Pardubice. Sice jsme  nehrály úplně výborně, ale do půlky jsme vedly. Pak se u soupeře kromě 190cm vysoké pivotmanky rozehrály i další a my si zapisujeme další porážku v soutěži. V neděli začínaly U13 v PP a to na Nuslích, kde vyhrály.