Co ukázal první turnaj?

19.12.2019 15.50 | Sev | 638 přečtení

Čelo tabulky skupiny F1 je velmi vyrovnané a tím i první 4 pražské týmy. To samé by se dalo říci i o skupině F2, kde čelo tabulky je vyrovnané.
Do konce soutěže zbývají 4 turnaje a spousta zápasů.

Důležitá 3 vítězství na úvod
Starší minižáci o víkendu 7. - 8. 12. odehráli první 4 utkání v nadstavbové části soutěže Přeboru Prahy kategorie U13. Zaznamenali 3 vítězství a 1 porážku. Dvakrát přehráli Kladno, jednou Poděbrady a prohráli s USK.

Sokol Pražský   vs.   BK Kladno   64   :   37   (11:6, 32:12, 45:26)
První sobotní zápas jsme odehráli proti početně oslabenému soupeři, který ten den odehrál už jedno utkání. Rozjezd jsme měli pomalejší, hlavně kvůli neproměňování jasných šancí. Hlavně díky naší výškové i fyzické převaze a snaze v obraně, jsme si začali vytvářet slibné vedení. Soupeř hrál sympaticky až do poslední chvíle, vůbec nic nevypustil a my se díky tomu mohli více sehrávat a zkoušet věci, které jsme si v posledních 14 dnech pro špatnou účast hráčů na trénincích vyzkoušet nemohli.

Basket Poděbrady   vs.   Sokol Pražský   84   :   57   (24:7, 49:23, 65:37)
Druhý zápas jsme odehráli proti také trochu početně oslabenému soupeři, nováčkovi v Přeboru Prahy, týmu Poděbrad. Tentokrát jsme do zápasu vstopili s chutí, hráli jsme dobře na obou polovinách hřiště. Opět jsme se snažili o plnění určitých pokynů a sehrávání se. Bohužel se s postupem času zápasu naše koncentrace zhoršovala. Na vině byla určitě také trochu naše sobecká snaha dát si koš.
Zápas jsme měli naštěstí pevně v rukou a výhru si pohlídali. Bohužel o méně bodů než na co jsme aktuálně měli.
V zápase jsme předvedli několik hezkých rychlých protiútoků, kde byl míč "bez driblinku" veden přihrávkami podél postranní čáry a do souhry a maximální snahy se zapojilo všech 5 hráčů na hřišti. Za zmínku i stojí několik postupných útoků, kde míč konečně putoval "z ruky do ruky" a kolektivní hrou jsme si vytvořili šanci pro lehčí zakončení.

USK Praha   vs.   Sokol Pražský   69   :   35   (22:5, 42:22, 55:27)
V neděli jsme odehráli zápasy na Folimace, pro kategorii U13 v přepychové hale.
V prvním zápase nás čekal favorit soutěže, který letos už tak nedominuje, jak tomu bylo v předešlých letech. Což se potvrdilo o den dříve, kdy USK odehrálo vyrovnaný zápas se Spartou a prohrálo s Basketbalovou školou.
V našem zápase se žádné překvapení nekonalo. Odehráli jsme ho obstojně, ale na soupeře jsme neměli. Chyběl nám větší důraz v obraně, hlavně v tlaku na hráče s míčem a v obraně hráče uvolňujícího se pro první přihrávku. Hráli jsme s dobrým soupeřem, tak jsme bohužel opět měli velmi špatnou úspěšnost z jasných pozic a trestných hodů. Spousta našich ztrát pramenila z našeho pomalého rozhodování. Místo, abychom vyhodili hned na volného hráče, vymýšleli jsme zpravidla složitosti, které většinou vedli ke ztrátě. Tyto činnosti se budou určitě zlepšovat s naší větší zkušeností, hlavně s větším prostorem pro vyhazování a uvolňování, k čemuž nám určitě pomohou tréninky v hale na Sokole.

BK Kladno   vs.   Sokol Pražský   54   :   63   (13:14, 27:27, 42:46)
V neděli jsme si zahráli opět s Kladnem, tentokrát už Kladno mělo nějaké hráče na střídání a nehráli 2. ale 1. zápas dne.
Do zápasu jsme vstoupili špatně, taktizovali jsme, jaká formace bude hrát na jakou formaci soupeře. Šlo nám hlavně o obranu Kryštofa Brezíka. Náš tah vůbec nevyšel, velmi rychle jsme prohrávali 7:0 a Kryštof nám dal 7 bodů. Naštěstí jsme nesložili zbraně a bojovali. Dokázali jsme vytvářet tlak na hráče s míčem a tím ho nutili k velkému množství ztrát. Zápas to byl velmi napínavý, nérvózní a vyrovnaný. Rozhodovala každá chyba a těch byla spousta na obou stranách:-) V náš prospěch hrála větší výkonnost širšího kádru. V druhém poločase nám vyšel taktický záměr s prohozením formací a prostřídání vysokých hráčů. Vytvořili jsme si mírný náskok a v koncovce zápasu ho pohlídali a dokonce ho trochu navýšili, hlavně díky naší fyzické a výškové převaze.

JIŽNÍ SUPI

Pražský přebor U13: První turnaj skupiny F2
Úvodní turnaj skupiny F2 pražského přeboru U13 jsme měli tu čest pořádat. Přes některé absence byla naše očekávání veliká, neboť jsme si vytkli za cíl skupinu F2 vyhrát…

Sokol Dubeč – Jižní Supi 61:22 (20:5; 10:7; 18:2; 13:8)
První zápas skupiny nám přichystal derby s naším spolupracujícím klubem Sokola Dubeč, v kterém nastoupili naši dva hráči kategorie U14. Tito borci nastoupili v první a třetí čtvrtině a dohromady nám dali 28 bodů z 38 celkově inkasovaných.

Do první čtvrtiny jsme poslali naší nejsilnější sestavu, avšak ani to nepomohlo zastavit výborně hrajícího soupeře. Ve 4 minutě za stavu 8:3 jsme si brali time out, abychom zklidnili naší hru v útoku, a nabádali borce, aby se rychleji vraceli do obrany po našich ztrátách míče, bohužel na naší hře se nic nezměnilo, ba naopak. Pořád jsme se snažili naivně chodit okamžitě do koše přes nejvyššího hráče, stále jsme jednoduše ztráceli míče při driblinku a poté jsme se ani moc nevraceli do obrany.

Obraz hry se moc nezměnil ve druhé ani 3 čtvrtině… snad jen v té druhé jsme nebyli až tak nekompromisně trestáni za naše chyby, což ve třetí opět nastalo. V poslední čtvrtině jsme už dokázali naši hru v útoku zpomalit, roztáhnout a míč rozehrát, tak jak jsme chtěli celý zápas, akorát nám chyběla větší efektivita v zakončení a bohužel stále také větší důraz v obraně.

Sokol Kbely – Jižní Supi 34:45 (8:15; 13:14; 6:8; 7:8)
Po shlédnutí vyrovnaného zápasu mezi Dubčí a Kbely a po výkonu z prvního zápasu, jsme upřímně moc nečekali  naše vítězství. Naštěstí na hřiště nastoupilo úplně jiné družstvo, zdravě agresivní, trpělivé a méně chybující. Po celý zápas jsme si udržovali vedení díky tomu, že jsme plnily pokyny a řešili herní situaci, tak jak by se měli.  Bohužel i zde jsme si dokázali zápas zkomplikovat, když jsme ve druhé čtvrtině necelé 3 minuty před jejím koncem za našeho vedení 29:13 vyrobili několik nepochopitelných chyb, ztrát míče, plus laxnost v obraně a soupeř před odchodem do šaten zbytečně snadno zkorigoval na 29:21.

V druhém poločase jsme se opět vrátili k trpělivé a preciznější hře, soupeře jsme maximálně pustili na dostřel 7 bodů a na to jsme vždy zareagovali naším dalším navýšením skóre, které mohlo být i vyšší, kdybychom byli efektivnější v zakončení. Každopádně velmi cenná výhra a především velmi dobrý výkon!

Jižní Supi – BA Radotín 59:29 (20:1; 10:12; 7:7; 22:9)
Zdravou agresivitu ze zápasu proti Kbelům se klukům podařilo přenést do druhého dne. Soupeře z Radotína jsme od začátku válcovali a jednoduchými a pohlednými kombinacemi navyšovali skóre v náš prospěch. Kluky jsme nicméně po skvělé první čtvrtině nabádali k obezřetnosti, neboť zápas měl před sebou ještě dlouhých 24 minut a netušili jsme, jaké plejery si soupeř nechal do dalších čtvrtin.

Přes drobné problémy ve střední části hry si nicméně kluci s Radotínem poradili, a podle celkového skóre lze říci že s velikým přehledem. Již se nám dařilo pracovat s tempem hry v útoku, zároveň umíme proti soupeřům těchto kvalit utáhnout šrouby v obraně a snadno sbírat „rozdílové míče“. Jen tak dál

Jižní Supi – Sokol Vyšehrad  79:10 (18:2; 12:0; 21:4; 28:4)
Víkendový maraton zápasů v Sokole Petrovice ukončil náš zápas proti zatím nejslabšímu družstvu soutěže Sokolu Vyšehrad.

Zápas byl od začátku jasně v naší režii a bylo jen otázkou, kde se zastaví skóre = zda se nám podaří dát 100 bodů, plus udržíme soupeře pod 10 vstřelenými body… bohužel ani jedno se nám nepovedlo, přestože k tomu, ač se to nezdá, nebylo vůbec daleko. Soupeř dosáhl svého 10. bodu zázračným odhozením míče směrem na koš, které košem propadlo a my naopak trestuhodně neproměňovali až příliš mnoho jednoznačných situací, které se prostě proměnit musí, naopak někdy jsme zase místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volili složité zakončení.

Zhodnocení víkendu:

Na klucích individuálně i na týmové souhře je vidět značný posun. Nepotvrdili jsme ho pouze proti Dubči, které se Jižní Supi až moc zalekli a – přiznejme si to – soupeř byl ve všech ohledech lepší! Čekají nás nicméně ještě 3 odvety se všemi soupeři a náš cíl zůstává stejný = porvat se o první místo ve skupině F2 a především zlepšovat svou hru ve všech ohledech, zejména pak v koncentraci na každou dílčí činnost a její dokonalé provedení…