Utkání očima Radka Tremla

16.11.2017 19.03 | Sev | 1345 přečtení

Přebor Prahy mladších minižáků U13 – základní fáze  fáze                                                 sobota 11.listopadu 2017                17:20h SH Jeneč, Lidická 210

Sokol Pražský  -  BŠ Praha   43:49 (4:8, 22:22, 30:38)

V závěrečném utkání sobotního programu nastoupila proti sobě družstva Sokola Pražského a Basketbalové školy. Zápas sliboval velmi zajímavou podívanou, protože tým Tygrů ještě neokusil v soutěži porážku a Sokolíci bojují o umístění zaručující po odehrání základní části účast ve skupině F1.

Do vedení se dostalo družstvo Sokola Pražského zásluhou proměněných trestných hodů svého kapitána Davida Dvořáka. Ovšem Tygři kontrovali koši Kráčmery
s Uhlířem a své vedení udrželi až do konce první čtvrtiny (4:8). Celkově čtvrtina nabídla spoustu nedaných tutovek z rukou hráčů BŠ a tak po osmi odehraných minutách činil jejich náskok pouhé čtyři body.

Skóre druhé čtvrtiny otevřel hostující kapitán Vojta Zeithammer, ale pak ovládla dění v hale skvěle bojující družina Sokolíků. Bodovým tahounem byl Grindeland, ale
i jeho další parťáci se nenechali zahanbit. Naopak Tygři se stále nemohli dostat ke své rychlé nátlakové hře a jejich střelecká produktivita se od první čtvrtiny moc nezvýšila. Ani obrana nepracovala dle představ trenérského tandemu a nebojácné nájezdy Sokolíků byly často zastavovány jen za cenu faulů. Na poločasovou přestávku se tak odcházelo za nerozhodného stavu, což bylo pro někoho překvapivé, ale za předvedenou hru naprosto zasloužené.

Třetí čtvrtina začala lépe pro tým trenéra Kološe, který měl v její polovině k dobru pětibodový náskok 29:24). Velký podíl na tom měli koše z ruky Eliáše Hagera. Pak se ovšem probudili hráči Basketbalové školy, kteří koněčně začali proměňovat své šance a hlavně začali využívat rychlý protiútok, většinou po úspěšném obranném doskoku Karla Bělohradského. Po konci tohoto hracího období měli blíže k vítězství hráči Basketbalové školy (30:38).

Čtvrtá čtvrtina byla zahájena čtyřmi body Filipa Korcha a bylo zaděláno na dramatickou koncovku. Tu ovšem Tygři razantně odmítli a po bodové šňůře 6:0 byl poprvé v utkání rozdíl ve skóre dvouciferný (34:44). Hráči Sokola Pražského nic nevzdali a snažili se až do závěrečného klaksonu. Na začátku poslední minuty byl, po úspěšné trojce Grindelanda, rozdíl ve skóre pětibodový (43:48). Koncovku však Tygři zvládli a jejich výhru pečetil proměněným trestným hodem Zeithammer(43:49).

Tímto výsledkem utkání skončilo a hráči Basketbalové školy zůstávají společně
s dalšími třemi družstvy bez porážky a s jistotou účasti ve skupině F1. Již nyní se můžeme těšit na jejich vzájemné souboje v příštím hracím termínu na turnaji, který bude pořádat BA Sparta. Stejně tak se můžeme těšit na souboje o poslední postupové místo do skupiny F1, kde se o ně poperou na turnaji pořádaným Sokolem Vyšehrad družstva NBK Praha 2005, USK Praha A a dnešního poraženého. Nicméně zápas přinesl napínavou podívanou, kde hráči Sokola Pražského svoji nebojácnou
a jednoduchou hrou, podpořenou nesmírnou bojovností byli favoritovi dlouho vyrovnaným soupeřem a kluky může jistě mrzet i 14 neproměněných trestných hodů, které je možná připravilo o ještě lepší výsledek. Za předvedený výkon mají
u mě respekt. Hráči Tygrů se dlouho nebyli schopni dostat do svého zápasového tempa a navíc neproměňovali jasné střelecké pozice, čímž své trenéry málem přivedli ke kolapsu. Naštěstí v polovině třetí čtvrtiny se povedlo zahrát a hlavně proměnit, několik brejků a tím bylo zaděláno na konečný úspěch.

Závěrem bych chtěl vyzdvihnout moment po skončení zápasu, když si chlapci podávali ruce. Velmi slušně zaplněná hala diváky obou táborů odměnila všechny aktéry dlouhým potleskem a já musím jen dodat, že zcela zaslouženým.