HB stále bez porážky

31.01.2023 16.04 | Sev | 36 přečtení

Tabulku suveréně vede Basket Slovanka, děvčata jsou bez porážky a vypadá to, že před posledními dvěma turnaji si vedení udrží, ale...

Ohlasy z webů:

 

Průběžná tabulka:

tabulka
1. Basket Slovanka 14 14 0 904:296 28
2. HB Basket 14 10 4 663:375 24
3. Tygři Praha 14 9 5 733:496 23
4. USK Praha 14 6 8 701:606 20
5. BA Sparta 14 2 12 288:797 16
6. BC Wizards 14 1 13 161:880 15

Ohlasy z webů:

TYGŘI PRAHA
Holky U11 dvakrát zvítězily s HBB

PETRA MICHALKOVA 

Naše holčičky odehrály v pondělí dva důležité zápasy s týmem HB a odehrály je vítězně. První zápas byl obrovská bitva, kterou rozhodly až poslední vteřiny. Výsledek se přeléval z jedné strany na druhou a do poslední chvíle nebylo jasné kdo bude vítěz. Nakonec urvaly vítězství na svoji stranu naše Tygřice. Byl to hlavně souboj obran a neproměněných šancí na obou stranách. Druhý duel začal obdobně jako ten první. Bojovalo se o každý míč a každý centimetr hřiště. První čtvrtina skončila o dva body lépe pro soupeře. Jeeenže do druhé čtvrtiny holky vtrhly jako uragán a nadělily soupeři 24 bodů a ani jeden neinkasovaly. Pomalu začínala být vidět únava a tempo trochu polevilo. V poslední čtvrtině se soupeř nadechl k náporu a byl i chvilku lepší, ale naše Tygřice ustály i tento poslední atak a zaslouženě dovedly zápas k vítězství. Holky předvedly výbornou týmovou práci a za to jim patří velký dík. O víkendu nás čekají další těžké zápasy, tak se na ně připravíme, jak nejlépe umíme a určitě budeme rádi, když nás znovu přijdete podpořit v co největším počtu. L.L.

 

HB BASKET – očima prezidentky

Týden začal dohrávkou odložených zápasů PP U11. Zatím co víkend jsme zakončili vítězstvím v derby s Tygry v U19, týden jsme zahájili porážkou se stejným soupeřem a to hned 2x, v kategorii U11. V přímém souboji o 2.místo v tabulce jsme nějak nezvládly tíhu situace a to asi včetně mě. Všichni víme, jaký tým je, jak dokáže hrát a ono to najednou vůbec nefungovalo. Omluvou pro holky je, že dlouhodobé zdravotní problémy během prosince nám rozbily tréninkovou přípravu a nějak se nám ještě nepovedlo nastartovat vnitřní motor týmu. Ale věřím, že to přijde.

V sobotu ráno na U11 chybí Rouťas, v sobotu ráno narychlo povolávám Vrabčáka a byla to šťastná volba – odvezli mi na halu a Andy hrála výborně :-). Porážíme Spartu a ve vyhroceném zápase i USK a po XX letech si ze zápasu odnáším technickou. Já rozhodčí běžně vůbec neřeším, ale toto už bylo přes čáru. Své výhrady k výkonu sudích měli i naši fanoušci, které rozhodčí upozornil, že jsme na mini, máme jít dětem vzorem a chovat se fair play. S tím se asi všichni ztotožníme, ale je třeba, aby se takto prezentovali i páni situace, tedy rozhodčí.

 

S rozhodčími je obecně problém, neboť jich je obrovský nedostatek. Jakoby vypadla jedna celá generace – po palubovkách běhají (a někdy už moc ne) starší zkušení rozhodčí, kteří už basketu dali hodně a objevuje se hodně mladých, ale opravdu mladých – 16 – 20let, kterým ale ještě zkušenosti chybí. A není to tak dávno, co jsem se s někým bavila o tom, že se výrazně zlepšilo chování rodičů (v Praze „zlobí“ jen Slovanka), že nikdo na rozhodčí nekřičí a je pohoda. Mě při zápase rozhodčí nezajímají, nekřičím na ně, technickou jsem dostala naposledy s 04, když byly mini, ale tady už to prostě fakt nešlo.V neděli pokračují U11 na Spartě v nafukovačce. Je zde teplo a 2012 zde dokonce umí dýchat (2011 ne). Porážíme Wizards i Spartu. 

 

zpět do novinek

Pozvánka

6. turnaj 15. - 16.4.
Pořadatel:
HB Basket

Aktuálně

Přihlášené týmy:

1. USK Praha
2. Basket Slovanka
3. HB Basket 
4. BA Sparta 
5. Tygři Praha
6. BC Wizards 

Anketa

Trénuješ sama o prázdninách?

ano

 

0%

občas

 

100%

ne

 

0%

| celkový počet hlasů: 3 |