Hodnocení zápasů

27.01.2020 11.29 | Sev | 549 přečtení

Po prvním turnaji v roce 2020 se nám tabulka trochu změnila, HB Basket trochu odskočil od bojů o třetí příčku, přesto napínavé budou souboje o čelo tabulky.

Holky U12 vítězný víkend s utrápenými výkony
Holky U12 za sebou mají další víkend plný zápasů PP. V sobotu jsme si zahráli dva těžší zápasy v nové hale na Zličíně v pořadatelství HB a v neděli dva lehčí zápasy v nafukovačce na Spartě.

BŠ Praha – HB Basket 39:22
BŠ Praha – USK 46:43
BŠ Praha – Sokol Nusle 98:14
BŠ Praha – BA Sparta 68:12

V sobotu jsme první zápas narazili na HB Basket, kdy jsme od samého začátku kousek po kousku a bodík po bodíku pomalinku a postupně získávali lehký bodový náskok. První a druhá čtvrtina sice nezačala ideálně, ale aspoň částečně naše hra připomínala to o co se snažíme v tréninku. Čekala jsem zlepšení našeho herního projevu v druhé části zápasu, po rozehrání se obou pětek, ale čekala jsem marně. Druhý poločas byl utrápený, plný začátečnických chyb, bez koncentrace. Přesto jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Hned v zápětí nás čekal souboj o čelo tabulky s USK: Herně žádná sláva, ale aspoň proti prvnímu utkání došlo k většímu nasazení, zlepšila se bojovnost většiny hráček a zejména druhá pětka náš tým podržela. Hrál se velmi bojovný basket ovšem z naší strany ne úplně pohledný. Holky byly nějaké zabržděné, nechtělo se nám hýbat se, nechtělo se nám bránit. I přes to všechno jsme drželi se soupeřem krok a několikabodové vedení se pravidelně přelévalo ze strany na stranu. V úplném konci základního stavu došlo k vyrovnání, na tabuli svítilo skore 37:37 když vteřinu před koncem rozhodčí odpískal faul soupeře na Markétu. Stačila jediná šestka ze dvou a bylo hotovo. Nicméně míč je kulatý, holky unavené takže šestka nepadla a šlo se do prodloužení. V něm měly naše holky více štěstí a o tři body dokázaly tentokrát svého největšího pražského soupeře porazit.

V neděli nás čekali dva soupeři ze spodku tabulky. V těchto zápasech si holky mohly konečně v klidu a bez stresu zkoušet co se učí a hlavně hodně herního prostoru dostaly hráčky, které v sobotu tolik minut neměly.

Holkám gratuluji k dalším vítězstvím a k dalšímu důležitému kroku směrem do Strakonic na NF, nicméně ještě nás čeká další a poslední rozhodující zápas s USK. Zápasy nám ukázaly na čem je třeba zapracovat a tentokrát je toho celkem hodně. A bez dobrého a pravidelného tréninku to nepůjde.