Utkání očima Radka Tremla

08.11.2017 10.35 | Sev | 622 přečtení

      Sokol Kbely  -  USK Praha   41:53 (12:13, 24:30, 34:40)

 

 V nedělním poledni se odehrálo utkání družstev z horní poloviny tabulky, které slibovalo velmi pěkný minižákovský basketbal. A všichni aktéři to opravdu, velmi solidně zaplněné tělocvičně, nabídli měrou vrchovatou.

Do zahajovací pětice USK nastoupil v roli lídra kapitán J.Mondschein spolu s vysokými pivoty Vakulou a Schneiderem. Soupeř kontroval pěticí kapitána Vrby v roli lídra týmu. Na jeho obranu nasadil trenér USK Zadražila, ale po dvou rychlých faulech se této práce ujal J.Mondschein. V polovině 1.hracího období vedl tým ze Kbel rozdílem čtyř bodů (8:4), když šest z nich zaznamenal V.Vrba. Hrál se svižný, bojovný basketbal. Ozdobou této čtvrtiny byl souboj J.Mondscheina s V.Vrbou. Závěrečným košem Zadražila se USK ujal vedení 13:12 po 1.hracím období. .

 

Do druhé čtvrtiny poslal trenér USK pětici okolo lídra Iagupova a hráče Kbel vedlo do této části v roli lídrů duo Bašta – Latislav. Hrálo se stále ve vysokém nasazení a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Dvě minuty před přestávkou se USK utrhl na rozdíl 6-ti bodů(22:28). Hlavně zásluhou střelecky disponovaného Iagupova a také velmi kvalitní prací v obraně, kde vynikala dvojice Přibyl – Sýtař. Hráči Kbel si svoji aktivní hrou na koš dokázali vynutit fauly hráčů USK, ale bohužel neproměňovali trestné hody. V polovině zápasu byl náskok hráčů USK 6-ti bodový(24:30)

 

Do třetí čtvrtiny se pokusil trenérský tandem Pejsar-Viktorin o zamíchání se sestavou. Nastoupil Pavel Bašta společně s Vojtěchem Pokorným. Na druhé straně trenéři USK P.Mondschein s L.Zadražilem ponechali pravidelné střídání svých pětěk. Hned z první akce se Pokornému povedlo zaznamenat tříbodovou akci(koš s faulem) a bylo zaděláno na drama. USK kontrovalo koši Schneidera, J.Mondscheina a Vakuly a opět odskočilo. Závěr této čtvrtiny vyšel lépe hráčům Kbel a po koších Pokorného a Bašty zůstalo manko šestibodové(34:40). Toto hrací období se hráči skvěle adaptovali na nastavený trend pískání a vše vyvrcholilo v plynulou, atraktivní a hlavně čistou hru, která se všem přítomným musela líbit.

 

Až poslední hrací období mělo rozhodnout o vítězi tohoto zápasu. Tým Sokola Kbely spolehal na spolupráci Vrby s Latislavem a hráči USK na hru Iagupova, ale také na obranu Prokopa Přibyla, který dostal na starost hostujícího kapitána Vrbu. K vidění byla vidět i snaha o kolektivní výkon jak v útoku, tak i na obranné polovině a diváci byli svědky výborného minižákovského basketbalu. Po odehrané šesté minutě se náskok USK zmenšil na rozdíl 4 bodů(41:45). Pak však přišla minuta sedmá a ta ovšem rozhodla. Šťastnější byla pro hráče USK, kterým se povedla 6-ti bodová šňůra po koších Přibyla, Sýtaře a Iagupova. Když v poslední minutě neproměnil další trestné hody Latislav, byli hráči USK blízko vítězství, které korunoval košem se závěrečným klaksonem Přibyl 41:53.

 

Tímto výsledkem utkání skončilo a hráči USK tak připravili Kbelům první porážku v letošní soutěži. Nicméně zápas přinesl velmi kvalitní podívanou. Obě družstva se snažila o agresivní, pokud možno čistou obranu, s rychhlým přechodem do útoku. Na útočné polovině byla k vidění jednoduchá hra 1:1, ale i pokusy o finální přihrávku a kombinace „hoď a běž“. Samozřejmě zápas nabídl i několik nepřesností (špatná přihrávka, neproměněná jednoduchá střela, neproměněmé TH), ale to minibasketbal této věkové kategorie přináší.

 

Závěrem bych chtěl vyzdvihnout několik dojmů z tohoto utkání:

- velmi dobrý trenérský projev všech čtyř trenérů (J.Pejsar, L.Viktorin, P.Mondschein, L.Zadražil)

- skvělá sportovní atmosféra vytvořená fanoušky obou táborů, nikdo se něvěnoval jiné činnosti než podpoře svého klubu a tak by to mělo vždy vypadat

- velmi dobrý výkon začínající mladé rozhodčí V.Krškové, který ocenili všichni trenéři i to by mělo být na minibasketbalových zápasech vždy pravidlem

- potěšil herní projev hráčů ročníku 2007 Schneider, Zadražil, Přibyl a Mondschein v dresu USK a Pokorného s Baštou v týmu Sokola Kbely

- jsem velice rád, že obě družstva s velkou pravděpodobností postoupí do skupiny F1, kde budou takto vyrovnaná utkání k vidění od všech týmů a to je to nejlepší, co hráči v této kategorii potřebují ke svému basketbalovému růstu

 

 

Statistiky – body: Vrba 14, Pokorný 9, Latislav 6, Bašta a Rous 4, F.Viktorin a V.Viktorin 2 -

Iagupov 15, J.Mondschein 10, Přibyl 7, Vakula 6, Schneider 5, Sýtař a Enriquez 4 a

Zadražil 2, fauly: 11-19, TH: 23/5-14/7, rozhodčí: R.Treml – V.Kršková

 

 

 

V Praze dne 7.11.2017 Radek Treml

hlavní trenér mládeže PBS

zpět do novinek

Pozvánka

Přebor Prahy
1. turnaj
17. - 18.10. 2020

Pořadatelé:

BŠ Tygři Praha
USK Praha
Sokol Dubeč
BA Radotín
Sokol Kbely
Jižní Supi

 

Aktuálně

Přihlášené týmy:

1. BŠ Tygři Praha
2. BA Sparta
3. Sokol Pražský
4. Sokol Kbely
5. USK Praha
6. BA Radotín
7. Jižní Supi
8. Sokol Vyšehrad
9. Sokol Dubeč

 

Anketa

Trénuješ individuálně o prázdninách?

ANO

 

73%

NE

 

27%

| celkový počet hlasů: 11 |