První turnaj v roce 2019

26.01.2019 12.10 | Sev | 737 přečtení

Ve čtyřech halách se odehrál 4. turnaj, kde si průběžně po 14 odehraných utkání prvenství udržuje HB Basket bez porážky, druhá BŠ Praha v těsném závěsu a možný boj o třetí místo v tabulce svedou týmy Basket Slovanka a USK Praha.

Holky U13 – s Nuslemi dvakrát vítězně

V neděli ráno se naše děvčata U13 vydala do Nuslí na Květnici sehrát dva zápasy s domácími holkami. Po osmé hodině se sešlo 12 tygřic, které tak trošku vypadaly, že by ranní zápas nejraději prospaly. Už během rozcvičení na holky nebyl pěkný pohled, jedna mi povídá že jí bolí hlava, další když nastupuje do zápasu, že jí bolí břicho. A já si jen říkal, ať to všichni přežijeme ve zdraví a splníme vítěznou povinnost.

První poločas prvního zápasu byly holky vyloženě spící. Soupeřky si po svých neúspěšných střelách doskakovaly jak chtěly, a my jen přihlížely, jak to asi dopadne, chyběla sebemenší chuť udělat pohyb navíc. Změna přišla ve třetí čtvrtině, kdy jsme domácím bodově výrazně utekly. Holky trošku přitvrdily v obraně, získávaly míče a zahrály pár pěkných, rychlých protiútoků. Utkání jsme vyhrály rozdílem třídy, ale sledovat naše děvčata jak se tváří a některé zvlášť, no to bych z nich vykvetl.

Do druhého zápasu holky vstoupily jinak, víc důrazně. Výborně jsme vyvíjely tlak v obraně, kdy se soupeřky nebyly ani schopné dostat na útočnou polovinu hřiště. Díky tomu se nám podařilo dát pár jednoduchých košů, a čím víc jich bylo, tím větší klid a sebevědomí to našem děvčatům přinášelo. Je pravdou, že na konci první čtvrtiny jsem se zalekl špatného došlápnutí Didi při dvojtaktu, protože v tu danou chvíli pro ní zápas skončil. Ale výborně jí v její pětce zastoupila Bára s Lucií a Dendou. V poslední čtvrtině náš výkon už zdobily jen pohledné akce, které jsme s velkou úspěšností proměňovaly v body. Za tento zápas zaslouží pochvalu, všechny tygřice. Byla radost v tu chvíli stát na střídačce jako coach :).

BASKET SLOVANKA
Slovanka - USK
Holky nastoupily do první čtvrtky a vytvořily náskok pro druhou pětku. Hra byla svižná, holky se viděly, přihrávaly. Konec první čtvrtky 19:2. Druhá čtvrtina, jak když přijde někdo jiný. Minimální koncentrace na hřišti. Po půlce 29:22. Pak již holky udržely tempo a zápas dotáhly k vítězství 56:41
Je třeba šlapat celou dobu.

Druhý zápas byl proti Nuslím. Ten byl v naší režii s konečným výsledkem 76:18
Jenže v neděli stejný soupeř a žádná sláva. Vítězství se těžko zařizovalo.
Nusle - Slovanka 20:50

Poslední zápas byl proti HB.
Holkám se povedlo v první čtvrtině vyhrát 16:10. Tempo svižné, Chození do přihrávek, Zakončení, jen ty šestky - 8/0. Je třeba zapracovat!
Druhá pětka neubránila nejlepší hráčku soupeře a náskok byl pryč. Je třeba zlepšit obranu, A hlavně se vidět na hřišti. Po poločase 20:30. V další čtvrtině holky opět zabojovaly a výsledek byl v náš prospěch 38:34. Druhá pětka se zlepšila, Začaly si nahrávat. Jen střelecké příležitosti nevyužily.
Konečný výsledek HB Basket - Slovanka 45:41

Na tréninku je třeba vše dělat na plno, aby v zápase nedocházelo k chybám. A když pan trenér radí, ví proč, tak holky poslechněte a snažte se využít rady na 105%