Zhodnocení prvního turnaje

14.12.2018 10.20 | Sev | 1083 přečtení

Odehrál se první turnaj po rozdělení. Ve finálové skupině dominuje Sokol Pražský, který je dosud bez porážky.

Sokol Pražský : BŠ Praha 51:45
Hned v prvním utkání sobotního programu nás čekal souboj prvního s druhým týmem loňské sezóny.  A souboj to byl opravdu vyrovnaný. Naše poločasové vedení jsme dokázali ve třetí čtvrtině prohospodařit, a soupeř se dostal do lehkého vedení. Naštěstí čtvrtá čtvrtina byla z naší strany opět lepší a tak jsme dokázali tento velice vyrovnaný zápas strhnout na naši stranu.

Sokol Pražský : BA Sparta 63:43
Druhý sobotní zápas, byl ovlivněn marodkou hostů. Kdyby kluci proměňovali lehké koše a více se soustředili na hru, mohl být rozdíl ve skóre ještě větší.

Sokol Pražský : USK Praha 59:35
Nedělní utkání ovlivnila brzká startovací hodina toho zápasu. Kluci v 8:30 byli připraveni tak akorát na připravenou snídani od svých maminek, která je určitě každou neděli čeká, a ne na zápas proti USK. Přesto jsme svou kvalitou dokázali tento zápas s přehledem vyhrát, i když skóre ve třetí čtvrtině bylo místy jen o 12 bodů.

Sokol Pražský : Sokol Kbely 94:31
Poslední utkání bylo z naší strany alespoň bodově bohaté, i když kdybychom proměnili alespoň polovinu střeleckých pokusů, mohlo být naše skóre vysoko nad sto bodovou hranicí.

Bohužel nás i přes čtyři vítězství nezastihl tento hrací víkend v ideálním rozpoložení. Myslím si, že celkově jako družstvo máme rozhodně na víc a i někteří hráči hraji v tréninku s větším zápalem a chutí porazit jeden druhého, než tomu předvedli v těchto zápasech. V naší hře je spousta nepřesností, které se neustále opakují, nechtělo se nám v obraně příliš tlačit na soupeře a celkově náš herní projev měl daleko k ideálnímu projevu dle trenérů.Přesto věřím, že máme velký prostor pro zlepšení a že to ukážeme již na dalším turnaji, který nás čeká 19-20.1.

BŠ – TYGŘI PRAHA

Chlapci U13 – v pražském přeboru, první porážka

Chlapci U13 v sobotu 8. a v neděli 9.12. odehráli první zápasy finálové skupiny, pražského přeboru. V sobotu jsme zavítali na půdu Sokola Pražského, kde jsme se nejdříve střetli právě s domácími Sokolíky a poté s BA Spartou.
Ti co v sobotu přišli do Žitné ulice na basketbal, rozhodně nemohli litovat. Zápas se Sokolem měl veliký náboj, kdy oba týmy si nedali nic zadarmo. Rozhodně o našich klucích můžeme říct, že do zápasu šli opravdu bojovně, bohužel v prvním poločase se nám nepodařilo proměnit spoustu šancí. Zlom přišel v poločase druhém. Kdy ztrátu 9 bodů, jsme postupně umazali a šli i do vedení. Rozhodovala poslední čtvrtina, kdy se týmy prali o každý bod. My bohužel měli toho štěstíčka o něco méně a tak odcházíme jako poraženi. Ale myslím, že výkon kluků je do dalších vzájemných zápasů velkým příslibem toho, že se z vítězství budeme radovat my. Kluci mají pochvalu za výbornou týmovou práci a nasazení.
V druhém utkání jsme nastoupili proti Spartě, které chybělo pár kluků. My jsme od začátku zápasu měli navrch, ale bohužel se to v průběhu zápasu neprojevovalo v rozdílu skóre. Únava z předchozího zápasu byla znát a možná i zklamání z prohry. I tak jsme si ale připsali první vítězství ve finálové skupině.

Neděle:

Jižní Supy – BŠ Tygři Praha 24:85 (9:29, 17:48, 22:64)
Dobrý vstup do utkání, kdy jsme nedovolili žádné podcenění a vlétli na domácí tým agresivně a odhodlaně. Dobrá obrana nepovolila soupeři lehké zakončení po celé utkání. Hráli jsme s chutí, v útoku proměňovali (konečně) s dobrou úspěšností snadné šoupáky. Bylo z toho rychlé vedení po první čtvrtině o 20 bodů pro hostující Tygry.  Druhá čtvrtina byla v podobné režii jako ta první, jen úspěšnost střelby z blízkosti koše nebyla už taková.
Druhý poločas jsme nepřestali hrát a pokračovali s chutí v trápení domácích Supů.  Bohužel, dobrý vývoj pro Tygry mělo i kaňku v podobě (snad) drobnějšího zranění Jonyho (pata) a Thomase (kotník). V utkání dostali hodně prostoru mladší hráči a opět ukázali, že se zlepšují.

BŠ Tygři Praha – BA Sparta 69:27 (22:7, 38:16, 61:22)
Odveta utkání z předešlého dne, ve kterém jsme se hodně natrápili na vítězství o 9 bodů. Spartě dávalo větší naději k lepšímu výsledku zranění stěžejních Tygrů Jonyho a Thomase. Opak byl pravdou, chlapci vstoupili do utkání velmi soustředěně, sebevědomě a drtili jedním rychlým protiútokem za druhým soupeře. Na konci první čtvrtiny svítil stav na tabuli 22:7 pro Tygry.  Druhá čtvrtina, nebyla tak dominantní jako ta první. Až v polovině druhé čtvrtiny jsme se začali více prosazovat a proměňovat s lepší úspěšností střely z blízkosti koše. Druhou čtvrtinu jsme vyhráli 16:9.
3. čtvrtina byla v našem podání opět povedená. Sparta nedokázala reagovat na naší aktivní hru a nebyla schopná zastavovat útoky, které se na ni valily. Odnesla si prohru za čtvrtinu 23:6. Poslední 4. čtvrtina byla bodově nejslabší, ale i tak jsme poslední čtvrtinu vyhráli 8:5.
Jako v předešlém utkání dostali prostor mladší méně zkušení hráči a ukázali, že mají bojovného ducha a dokážou pomoci i zaskočit zraněné opory.

BA SPARTA

PP U13 nedobrý víkend

Kluci nezačali finálovku dobře
BA Sparta Praha - BŠ Tygři Praha 41:50 (9:12, 7:8, 10:17, 15:13)
Nezačali jsme dobře, ve třetí minutě to bylo 0:8. Potom jsme se probrali a manko stáhli. Celé utkání potom bylo vyrovnané. Rozhodly nevynucené chyby, kterých jsme udělali o hodně více.

BA Sparta Praha - Sokol Pražský 43:63 (10:22, 10:17, 15:13, 8:11)
Do zápasu už nenastoupili tři hráči, u kterých jsme šetřili kolena a tak dostala šanci lavička a mladší spoluhráči. Někteří docela mile překvapili.

BŠ Tygři Praha - BA Sparta Praha 69:27 (22:7, 16:9, 23:6, 8:5)
Takový zápas blbec. Po sobotní porážce jsme se nedokázali oklepat a zdravotní stav některých hráčů nedovolil zopakovat sobotní bojovný výkon. Nakonec jsme pošetřili síly na poslední čtvrté víkendové utkání.

Jižní Supi - BA Sparta Praha 26:69 (5:15, 5:31, 8:9, 8:14)
Dalo by se říci povinné vítězství. Ale ve finálovce není slabého soupeře. Zápas jsme zvládli a trochu si spravili chuť. Tentokrát zvítězilo rychlejší družstvo.