Poslední turnaj PP

15.04.2019 12.31 | Sev | 797 přečtení

Nejmladší basketbalisti ukončili svoji soutěž v Přeboru Prahy, kdy s jednou porážkou za celou sezónu se na prvním místě umístil tým USK Praha a stal se v soutěži Přeborníkem Prahy. Zároveň současně s druhým týmem BA Spartou se kvalifikovali na Národní finále do Ostravy, které se uskuteční 26. - 28.4. 2019.

Kluci U11 mají dohráno, dobojováno
Poslední víkend pražského přeboru mají za sebou i kluci U11.

Sobotní utkání jsme začali se Spartou, která i tentokrát byla favoritem a tuhle roli s přehledem potvrdila. Ale v zápase se objevovalo mnoho pasáží, kdy jsme byli soupeři konkurence schopní a dokázali je potrápit. Druhý sobotní zápas jsme odehráli s Radotínem, kde se role vyměnili. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a všichni hráči si dostatečně zahráli.

Nedělní první utkání jsme sehráli se Sokolem Pražským. Na soupeře jsme doslova vlétli a vyhráli první čtvrtinu 22:6. Bohužel po zbytek nás soupeř pomalu, ale jistě dotahoval a tak se sehrála velmi napínavá a zajímavá koncovka zápasu. Zejména v poslední čtvrtině byla v hale atmosféra, jako by se hrálo finále. Vítězství si ze zápasu odvezl soupeř zaslouženě. Našich pár zbytečných chyb v obraně i útoku, nás bohužel o vítězství připravilo. Druhý zápas jsme sehráli s Dubčí. I zde jsme potvrdili roli favorita.

Celkové hodnocení: Když pomineme poslední zápas z celého víkendu, kde byli naše výkony děsné a příšerné, tak celý víkend hodnotíme velmi kladně. Po naší dobré obraně a zisku, jsme se snažili hrát velmi rychle dopředu. Halou létaly dlouhé i krátké přihrávky a přinášelo to ovoce. Poté jsme hráli jednoduché hoď a běž. Od poslední zápasů se nám podařilo zlepšit uvolnění hráče při vyhazování. Ale nenechte se zmást, jelikož je stále na čem pracovat. Většině dobrých přihrávek předcházelo mnoho ztrát a to se bez tréninku nezmění!!

BA SPARTA
Stříbro v Praze a postup na Národní finále

Nejmladší minižáci se v Pražském přeboru U11 umístili celkově na druhém místě a postupují na Národní finále do Ostravy!

BA Sparta - BA Radotín    76:26
BŠ Praha - BA Sparta    49:72

Komentář trenéra: Radotín nás na úvod zápasu zaskočil. Nedařila se nám hra a dělali jsme chyby. Klid nám vrátil výkon druhé pětky. V druhé polovině jsme náskok navýšili a utkání si pohlídali.
Proti BŠ nechala první pětka zapomenout na svůj mdlý výkon s Radotínem, výbornou obranou a kolektivní hrou v útoku kluci suverénně ovládli první a třetí čtvrtinu vysokým rozdílem. Druhá pětka to v zápase neměla vůbec jednoduché, soupeř hrál velmi dobře a naši kluci se na hřišti doslova hledali, i přesto náskok s velkou rezervou udrželi.

NBK Praha - BA Sparta    25:98
BA Sparta - Jižní Supi    89:29

Komentář trenéra: V nedělních lehkých zápasech nebylo jednoduché udržet maximální nasazení týmu po celou dobu, z čehož plynul malý důraz v obraně, hloupé chyby a neproměněné koše z podkoše. Přesto tyto nepovedené úseky střídalo hodně momentů, kdy naši kluci na hřišti jasně dominovali a předvedli hned několik pohledných kombinací.

SOKOL PRAŽSKÝ
Nejmladší minižáci obsadili 3. místo v PP

Vítězstvím nad Tygry Praha jsme potvrdili konečné 3. místo v tomto ročníku PP kategorie nejmladších minižáků.

Sokol Pražský - USK Praha   36:84

.Jižní Supi - Sokol Pražský   23:97

Sobotní utkání dopadla zcela podle očekávání. Zamrzet může pouze, že výsledek zápasu s USK neskončil příznivějším skórem v náš prospěch. V utkání jsme  byli hned od začátku zakřiknutí a bez dravosti a touze se poprat o každý míč. Teprve v druhém poločase jsme začali hrát hru, kterou jsme zvyklí předvádět.

Takové utkání nám ukazuje, jakou tvrdost a bojovnost musíme přenést i do herních situací a ostatních cvičení v tréninku.

V utkání s Jižními Supi jsme svou převahu potvrzovali od začátku do konce.

Sokol Dubeč - Sokol Pražský   31:68

Sokol Pražský - BŠ Tygři Praha   59:51

Hráči utkání: celý tým, protože to kluci nevzdali, obrovsky zabojovali a vítězství si vydřeli. Skvělý přístup!

Proti Dubči jsme zahráli standardně. Nejvíc se nám vydařila úvodní čtvrtina ve které jsme si vybudovali rozhodující náskok. Naopak poslední čtvrtinu jsme těsně prohráli, když jsme zbytečně moc chybovali.

V utkání s Tygry nás zpočátku zaskočila rychlost a agresivita soupeře a hned jsme prohrávali výrazným rozdílem. Možná málokdo by po první čtvrtině věřil, že budeme schopní vývoj utkání otočit. Kluci i přes pár slziček, naraženin a bolístek zatnuli zuby a obrovsky zabojovali. Ve chvíli, kdy se kluci přestali věnovat rozhodčím a začali se povzbuzovat, šlo vše lépe. Utkání jsme vyhráli díky dobré obraně od druhé čtvrtiny.

Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu a respekt za předvedený výkon.

Tímto vítězstvím jsme si upevnili 3. místo v soutěži.